Güncel Politika Magazin Spor Sağlık Özel Haber Vİdeo Haber Yazarlar
ABONEYİZ ABONE !!!
" YİNE KAYBOLACAK MISIN SAYIN KILIÇDAROĞLU?"
" SEVİN BENİ "
BAYRAK TAŞIYICI ...

Zuhuratbaba Türbesi dolup taşıyor

Tarih: 19.10.2014, 16:48 | MAGAZİN
Bakırköy'deki Zuhuratbaba Türbesi İstanbul'un en rağbet gören türbelerinin başında yer alıyor. Bir dileğin kabul olması için "üç cuma üst üste gidilmesi" inancı nedeniyle türbede cumaları ayrı bir kalabalık yaşanıyor. Sokaklara taşan kalabalıkta, çeşitli isteklerle türbeye akın edenlerin yanı sıra daha önce buraya gelip dilek dileyenler de var. beraberlerinde getirdikleri okunmuş şekerlerini avuç avuç diğer ziyaretçilere dağıtanlarda ..

EV, ARABA İSTEYEN  

Türbeye evlenmek niyetiyle gelen genç kızlar, kısmetleri açılsın diye ip makaralarını çözüyor, kimi kilit ve anahtarlık getirip açıp kapatıyor. Türbenin kenarlarına araba ve ev isteyenler anahtar, para isteyenler ise cüzdan bırakıyor ve hatta  hamile kadınlar türbeye erkek ya da kız çocuk çamaşırı da bırakıyorlar ( erkek çocuk istiyorsa erkek , kız çocuk istiyorsa kız çamaşırları !)

Kadınlar kadar olmasa da erkeklerin de ziyaret ettiği türbede, kimileri yanlarında getirdiği kilolarca  şekeri dağıtırken , Türbenin başka bir köşesinde sessizce dua edenler var … Bazıları oracıkta tanıştığı kişilere , evlenme yaşını geçen kızı ya da oğlunu  Zuhuratbaba sayesinde evlendirdiğini iddia ederek anlatıyor , yeni bir dilek için geldiğini söylüyor , . Türbenin çevresinde hayır yapmak için gelenler de ekmek ve pide dağıtıyor , tüm bunların amacı bu yaptıklarından sonra dileklerinin bir an önce kabul germesi . .Gelenlerin inancına göre dilekler yerine gelecek elbet !! 

PEKİ TÜRBELERDEN MEDET UMMAK DOĞRU MU ?
Bu konuda İslam profesörlerinin söylediği ; "Kabirler, ibret almak ve ölümü hatırlamak için ziyaret edilir. Büyüklerin kabrini ziyaret ederken de hayatlarını düşünüp onları örnek almak gerekir. Ama türbelerde yatan bir veliyi, bir din büyüğünü ziyaret ederken şunu düşünüyorlar: 'Allah bu sevgili kullarına bazı yetkiler, imkânlar, özellikler bahşetmiştir, bizler günahkâr olduğumuz için doğrudan Allah'tan istemeye yüzümüz yok, belki bunlar sayesinde Allah dileklerimizi kabul eder', zamanla bazı istekleri yerine gelse o zatlardan bilirler. Bu tutum ve davranış doğru değildir." 
Yani ne isteyecekseniz Allahtan isteyin , şunu da unutmayın istemek tamam da , mücadele etmek de şart yoksa “ Ben Allah”dan istedim verecek “ demek yanlıştır isteyeceksin mücadele edeceksin Allah”a yakaracaksın bakın görün o zaman ..

Resim Galeri
  • Yaratıcı Zihinler dur durak bilmiyor
  • Yaratıcı Zihinler geleceğin Bilim Adamlarını yetiştiriyor
  • Kerimoğlu toplantı yapan işçilere Rest çekti
  • Mecliste helalleşti sıra ilçe halkında
  • Şevval Sal , Kerimoğlu düeti
  • Kulaklarımızın pası silindi
  • Leyla ile mecnun sahnelendi
  • Müjdat Gezen Sanat Merkezi Bakırköy'de açıldı ...
  • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden Düşünen Şarkılar
< >