Güncel Politika Magazin Spor Sağlık Özel Haber Vİdeo Haber Yazarlar
ADALETİ YANILTTILAR
İSMAİL TAŞ HERKES İÇİN ADALET İSTİYOR !!
Bakırköy Belediyesinde Dayak Skandalı (3)
BAKIRKÖY”DE DAYAK SKANDALI (2)

Yunus Emre Kültür Merkezi Yeni Kiracılarını Bekliyor

Tarih: 05.10.2015, 22:59 | GÜNCEL
Mülkiye Müfettişlerinin, Bakırköy Belediyesinin tüm kiracılarını inceleyerek , “Belediyenin uzun yıllardır kirada olan işletmelerle ilgili düzenleme yapmaları” gerektiğini, ve encümenin en fazla 3 yıl süre ile park ve bahçeleri kiraya verebileceği yönünde rapor oluşturmasından sonra Bakırköy Beledharekete geçen iyesi harekete geçti .

 

Bakırköy belediyesi “Park ve bahçelere düzenleme getireceğiz”  diyerek öncelikle Ataköy 5. Kısım da bulunan Attila İlhan (Kavaklı) ve Ataköy 11. Kısım da bulunan Ata Park ihalesini yapmıştı .

YENİ İŞLETMECİLER KAZANDIKLARI İHALEDEN VAZGEÇTİ

Kıran kırana geçen Kavaklı Park ihalesini kazanan Avas Mensucat, teminatını yakarak 124.600 lira kira bedelini kabul etmenin ardından ihaleden vaz geçti.

İkinci ihale Atapark ihalesiydi , , , 34 bin 800 TL kira bedeli ile Ata Park'ı eski işletmecisi Taner Kıtay kazanmıştı ama oda teminatını yakarak parkı boşalttı


İki işletmecinin de kiralarının yüksekliğinden dem vurarak kazandıkları ihaleden çekildiklerini açıklamasından sonra gözler şimdi de YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ içinde bulunan YUNUS CAFE”ye çevrildi …

Nikah salonu ve tiyatro sahnelerinin yer aldığı kültür merkezinin CAFE İşletmeciliğini , Eminönü  Belediyesi eski başkanı Ahmet Çetinsaya”nın yeğeni Orhan Göncü yapıyor

Bakırköy Belediyesinin yaklaşık 15 yıllık kiracısı olan Yunus Cafe” nin yeni genelgeyle birlikte ihaleye çıkarılacağı uzun zamandır konuşulsa da , İhalenin ne zaman yapılacağı kesin tarih bilinmiyor . .

Bakırköy Belediyesi yetkililerine göre Yunus Cafe”den alınan kira bedeli emsallerine göre çok düşük kalıyor ve bu yüzden Bakırköy Belediyesi ihale yaparak yeni kiracı belirlenecek , ya da mevcut kiracı ihaleye girerek kira bedelini yükseltecek , her iki durumda da Bakırköy Belediyesi gelirini arttırmış olacak ..

Resim Galeri
  • Yaratıcı Zihinler dur durak bilmiyor
  • Yaratıcı Zihinler geleceğin Bilim Adamlarını yetiştiriyor
  • Kerimoğlu toplantı yapan işçilere Rest çekti
  • Mecliste helalleşti sıra ilçe halkında
  • Şevval Sal , Kerimoğlu düeti
  • Kulaklarımızın pası silindi
  • Leyla ile mecnun sahnelendi
  • Müjdat Gezen Sanat Merkezi Bakırköy'de açıldı ...
  • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden Düşünen Şarkılar
< >