Güncel Politika Magazin Spor Sağlık Özel Haber Vİdeo Haber Yazarlar
ADALETİ YANILTTILAR
İSMAİL TAŞ HERKES İÇİN ADALET İSTİYOR !!
Bakırköy Belediyesinde Dayak Skandalı (3)
BAKIRKÖY”DE DAYAK SKANDALI (2)

Şantajcı Gazeteci !!!

Tarih: 15.09.2015, 22:51 | GÜNCEL
Önce Başlıktaki büyük yanlışı düzeltelim … Neydi başlığımız “ ŞANTAJCI GAZETECİ” işte tam da burada bır sıkıntı var , Şantajcı kısmı doğru , Gazeteci kısmı yanlış, doğrusu “Şantajcı Sözde gazeteci” olmalıydı, çünkü Bahse konu kişi Şantajcı ama gazeteci falan değil . . . 280 Lira ödeyerek kurduğu internet sitesinden önüne gelene sataşan , kimin bayrağını taşıdığı bilinmeyen bir Zavallı …

ŞANTAJCI SÖZDE GAZETECİ BAKIRKÖY ESNAFINA MUSALLAT OLUYOR

Zavallı ,  ama ortalığı karıştırmakta çok mahir, bu sözde gazeteci , Duyduğu dedikoduları doğruymuş gibi önce kendi inanır , sonra ,  etrafına anlatır, birkaç gün sonra da , kendi yalanını başka ağızlardan duyar ve koştur koştur  Haber adı altında üçotuzparalık internet sitesinden yayınlar . .

Dedikodu haberlerle , kişi , kurum ya da kuruluşları  karalar , iftira atar , ya da çamur at izi kalsın mantığıyla hareket ederek gözdağı verir . Ki amaç , dedikodusu yapılan kişi ya da kişilere şantaj yapmaktır .

Mesela , bir Meclis Üyesi , anlaşmazlık yaşadığı bir esnafla , sokak ortasında uluorta kavga etmiştir , zavallı sözde gazeteciye birileri  bu kavganın , güvenlik kamera görüntülerini servis eder , sözde gazeteci  bu görüntüleri de kullanarak , vay sen kavga ettin ha ,? Kavga sebebin de bu ? Sen belediye başkanına da yakınsın , kimbilir ne çıkar peşindeydin ? vs vs  der çemkirir , üçotuzparalık sitesinde bu görüntüleri de kullanarak dedikodu üretir . . .

Meclis üyesi , üzerine yapışan belanın farkına varır , Zavallıyı ofisine çağırır , ne istiyorsun der , para istiyorum der zavallı . . . Meclis üyesi sırf bu musibetten kurtulmak için , para vermeye razıdır, aslında Zokayı yutmuştur ,  , Şantajcı  Beyaz eşya satıcısı gibi pazarlık yapar , üç aşağı beş yukarı anlaşılır , meclis üyesi mağdurumuz, şantaja boyun eğmiştir ve Şantaj  parasını sadaka niyetine bizim zavallıya verir . .

Şantajcı istediğini elde etmiştir , ve hızını alamaz , sıra belediye başkan yardımcılarına gelir , Belediye başkanına gelir . . .

Yolsuzluk iddiaları ve dedikodular ,  paçavra sitesinde yayınlar durur , yeter artık susturun şu adamı diyene kadar da sürer bu durum …

Dedikodu derken,Hakkını da yemeyelim ,  yazdıklarının bir kısmı , hele hele yolsuzluklarla ilgili karaladıklarında gerçeklik payı  vardır , kendi gibi çapsız birkaç işbirlikçi içeriden tüyoları verir , o yazar

“ Falanca yerden rüşvet almışsınız”  der . .  Milyonlarca dolarlık avanta indirmişsiniz der … Sözde gazeteci , Savcı edasıyla yüklenir de yüklenir . . .

Tehdit ve şantaj amaçlı yazdıklarının son cümlesi de aşağı yukarı aynıdır .

Olayların Yakın Takipçisiyiz….

Bu işin peşin bırakmayacağız….

Halk adına bu işlerin takipçisiyiz…

Kamu adına kirli işleri ortaya çıkaracağız ….

Az sonra …..

Yakın zamanda . . .  

Çok kısa süre sonra ,  Gibi ,Tabiri caizse “ Avantamı vermezseniz devamını getiririm” anlamında sözcüklerle bitirir sözde haberlerini . .

Zokayı atıp beklemeye başlar . . Ses çıkmazsa bir kez daha tekrarlar haberini,  çünkü içerideki işbirlikçilerinden tüyolar gelmektedir kendisine , “ bak senin haberinden rahatsız oldular “ ya da bekle biraz daha der içerideki hain işbirlikçiler!

Zavallı gazeteci tehdit eder , şantaj yapar ve bekler ..içerideki hain işbirlikçi , sanki olan bitenden habersizmişçesine , Şantajın  muhataplarına gider . . “ Bu adamı susturmamız gerekiyor, istediği parayı verelim aleyhinize yazmasın”  der, aracılık yapar ve yüz binlerce lira!!! Sözde gazeteciye verilir…

Bazen birikmiş kira borçları, bazen yıllardır biriken vergi borçları ödenir, şantaj havuzundan, Evinin eşyaları tepeden tırnağa değiştirildiği gibi , şantaj amaçlı kurduğu ofisinin bilgisayarlarına kadar yenilenir , ve hatta kiraları bile ödenir …

Şantajcı gazeteci, Kendi tabiriyle “YOLUNA ÇIKMIŞTIR” ,  Onun işi Şantaj yaparak açığını yakaladığı kişi kurum ya da kuruluşlardan nemalanmaktır ve bunda da Başarılı olmaktadır  

 Peki bu sözde gazeteci özde zavallının, İşbirlikçilerine ne demeli?  Niçin kendi mesai arkadaşlarının kuyusunu kazmaktadır bu işbirlikçiler? Gerçekten, yolsuzluk yapılıyorsa  niçin başta parti temsilcilerine, durumu bildirmez , ya da yetkili kurumlara ihbar etmez de ,Tetikçi gibi kullandıkları sözde gazeteciyle iş bitirirler ? Kampas kurmakta marifetli olan bu işbirlikçilerin amacı nedir ?

Aslında , sorun , Tetikçide değildir , Sorun olan  bu Kumpasçı işbirlikçilerdir ? Amaçları da Mevki , makam kapmaktır ..Genel merkeze “ bak biz dururken bunları başa getirdin”  mesajı vermektir ..Kapalı kapılar ardında , pazarlıklar yaparak kendi mevkilerini sağlama almaktır .

Durum Bundan ibarettir . . . Tetikçi bir gazete ve tetikçi gazeteyi besleyen , koruyup kollayan kerli ferli adamlar hem kendi kuyularını kazıyor hem düşmanlık besledikleri kişilerin , aradan sıyrılan bizim sözde gazeteci de hem ömründe göremeyeceği kadar çok parayı zahmetsizce cebe atıyor hem de kasım kasım kasılarak ne büyük gaSteci olduğunu gösteriyor herkeslere !!

Şantaja maruz kalanlar , Şimdilerde bu tetikçi ve işbirlikçilerinden iyice bunalmış durumdalar ve dananın kuyruğu yakın zamanda kopacak,  o zaman seyreyleyeceğiz gümbürtüyü o da başka bir mevzuu

Kısa bir not ya da uyarı  ekledikten sonra konuyu şimdilik kapatalım …

Eyyyyyyyyyyyyyyy Şantaja maruz kalan MAĞDUR”lar …Niçin ben diye sordunuz mu hiç ? ya da , Niçin tehditlere boyun eğiyorsunuz ? Kolunuzu kaptırdığınız şantajcıdan niçin kurtulamıyorsunuz ?    Yoksa sözde gazetecinin yazdığı dedikodu türünden yazdıkları doğru mu? Herşeyden ötesi hakkınızda yapılan yüzkızartıcı suçlamalara cevap dahi vermiyorsunuz neden ? Yazılanlar yalansa niçin tekzip etmiyorsunuz ? Niçin dava açmıyorsunuz o tetikçi ve işbirlikçilerine ? YOKSA !!!!!

Şantaj ; herhangi bir maddi veya manevi çıkar sağlamak amacıyla bir kimseyi, kendisiyle ilgili lekeleyici, gözden düşürücü bir haberi yayma veya açığa çıkarma Tehditiyle korkutma. Türk Ceza Kanunu'nun 107. maddesine göre ise bir kimsenin şeref veya saygınlığına zarar verecek hususların açıklanacağı tehdidiyle menfaat temini, failin hakkı olan veya yükümlü olduğu bir şeyi yapacağından veya yapmayacağından söz etmesidir. Şantaj yapan kişiye ise şantajcı denmektedir. Hukuken Suç sayılmaktadır. Türkiye”de şantaj yapan biri TCK'ye göre bir yıldan üç yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî Para cezası ile cezalandırılır

Resim Galeri
  • Yaratıcı Zihinler dur durak bilmiyor
  • Yaratıcı Zihinler geleceğin Bilim Adamlarını yetiştiriyor
  • Kerimoğlu toplantı yapan işçilere Rest çekti
  • Mecliste helalleşti sıra ilçe halkında
  • Şevval Sal , Kerimoğlu düeti
  • Kulaklarımızın pası silindi
  • Leyla ile mecnun sahnelendi
  • Müjdat Gezen Sanat Merkezi Bakırköy'de açıldı ...
  • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden Düşünen Şarkılar
< >