Güncel Politika Magazin Spor Sağlık Özel Haber Vİdeo Haber Yazarlar
ASTIĞI ASTIK, KESTİĞİ KESTİK PRENS
CAMİYE YARDIM
HAYALLER PARİS GERÇEKLER ESENYURT
MİDYE VAR KOKOREÇ VAR

RÜŞVETİN BELGESİ Mİ OLUR ?

Tarih: 21.11.2018, 00:03 | GÜNCEL
Bakırköy Belediye Başkanı BÜLENT KERİMOĞLU , Bakırköy Belediyesi İmardan sorumlu Teknik Başkan yardımcısı –eski - ERKAN KILIÇ , Yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı VELİ AĞBABA , CHP Genel Başkan Yardımcısı GÜRSEL TEKİN ve Ardahan Milletvekili ENSAR ÖĞÜT ,Hepsi de Siyasetin Mümtaz isimlerinden ama haklarında çok çirkin yolsuzluk iddiaları var .

Bakırköy Belediye Başkan”ı Bülent Kerimoğlu ve Başkan Yardımcısı Erkan Çelik”e şok suçlamalarda bulunuldu . Bakırköy ilçesinde yayın yapan Bakırköy Belediyesi ve Bülent Kerimoğluna yakınlığıyla bilinen  “ Bakırköy gazetesi “ İsimli internet sitesi Ünlü bir Müteahhit”in açıklamalarını haber yaptı ve akılalmaz iddialarda bulundu eğer iddialar doğruysa ! Bakırköy Belediyesindeki Rüşvet çarkını da gözler önüne serdi .

 

İŞTE RÜŞVET TARİFESİ

Bakırköy Gazetesinin iddiasına göre , Başkan Bülent Kerimoğlu ve Teknik başkan yardımcısı Erkan Kılıç Vatandaşlardan ve veya müteahhitlerden rüşvet almadan iş yapmıyor ve hatta alınan rüşveti de bir tarifeye bağlamışlar . Bakırköy gazetesinin iddiasına göre Rüşvetin tarifesi şöyle ; 

1 -  İmar dosyaları için kot istikamet rölevesi 200.000 dolar .

2-  İnşaat ruhsatları alabilmek için  150.000 dolar

3 - Alınan kot istikamet sayesinde fazladan kazanılan kapalı alanlar için, kazanılan alanın (metrekaresi-çarpı) 1000 dolar .

Tarife böyle, bir de Bağış adı altında kesilen cezalar var , (  bağışlar yargı kararıyla sonradan alınabildiği )için ceza kesme yöntemiyle az bir bölümünün tahsil edildiği diğer paranın ise başkana ve başkan yardımcısının söylediği kişilere elden verildiği iddia ediliyor ve gazetenin iddiasına göre bu durum belediyeye yakın olan hemen herkes tarafından gayet iyi biliniyor

“ CHP GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ  RÜŞVET ÇARKINA GÖZ YUMUYOR “

Akıl almaz iddialar bunlarla da sınırlı değil . iddiaya göre  CHP Genel merkezi yöneticileri de işin içinde Yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Veli Ağababa, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt”de Rüşvet çarkından ve akılalmaz Rant”dan haberdar ancak şu ana kadar bir işlem yapmadılar .

“ KILIÇDAROĞLU”NDAN BAŞKASINA HESAP VERMEM”

Vahim iddialara göre , Bülent Kerimoğlu ve Yardımcısı Erkan Kılıç , resmen rüşvet çarkı kurmuşlar Rüşvetin Tarifesini bile hazırlamışlar , ve CHP Genel merkezi bu iddiaları bilmesine rağmen hiçbir işlem yapmadı , Veli Ağbaba dahil olmak üzere bir çok kişi sessiz kaldı . . 

Yıllardan bu yana Bakırköy ilçesinde yayın yapan bölgenin en güçlü gazetesinin iddiasına göre  Başkan Bülent Kerimoğlu”nun  , “ Kim ne derse desin , Beni kimse bağlamaz ben direk Kemal Kılıçdaroğlu”na hesap veririm” dediği de yazıldı …

İDDALARIN ARDI ARKASI ARAŞTIRILMALI

Bakırköy Merkez gazetesi olarak bu akılalmaz rüşvet iddialarını Bakırköylü vatandaşlara sorduk ve hemen herkesin ortak düşüncesi İddiaların bir an önce açıklığa kavuşturulması , vatandaşların bir çoğu “  İddialar doğruysa Bülent Kerimoğlu ,Başkan yardımcısı Erkan Kılıç ve Chp genel merkezi olarak ismi geçen milletvekillerinin hesap vermesi gerekir ve bunun adı resmen Hırsızlıktır”  derken , Bülent Kerimoğlu ve ekibinin dürüst olduğunu ve Bakırköy gazetesinde yazılanların doğru olmadığını söyleyenlerde var ve “ yazılıp çizilenler Karalama amaçlı iftiralardır , şantaj amaçlıdır  ya da çamur at izi kalsın diyerek başkanımıza iftira atılıyor” diyenlerde var ..

Bakırköy merkez gazetesi olarak iddiaların takipçisiyiz ve taraflardan yapılacak açıklamayı Bakırköy halkına sunmak için hazırız .

Eveeeet arşivimizde de duran geçtiğimiz günlerde yaptığımız haber bu . Kaynağımız Bakırköy Belediyesi ile ilgili haberler hazırlayan Bakırköy Gazetesi isimli internet sitesiydi .

O Günden bu güne kadar İddianın muhataplarından ses seda çıkmadı , üzerlerine yapışan kirli iddiaları adeta sahiplenir gibi sessizlik hüküm sürdü , İhtimal vermesem de , yine de Belki de bu haberlerden HABERLERİ OLMADI diyede düşünebiliriz.

İşte bu yüzden Bir kez daha hatırlatıyoruz iddia sahiplerine” BAKIRKÖY BELEDİYESİNDE RÜŞVETİN TARİFESİ Mİ VAR ?  O Tarifeye ve haberdeki iddiaya göre Bülent Kerimoğlu parayı PEŞİN OLARAK TAHSİL EDİYOR öyle mi ?

Bakırköy Merkez gazetesi olarak ,Öncelikle  Sayın Bülent Kerimoğlu Olmak üzere ve diğer adı geçenlerin  böylesine SOYSUZCA işlere kalkışacağına asla ve kata inanmak istemediğimizi belirtelim ,  

Bakırköy Gazetesi İsimli İnternet sitesinin de  yalan düzmece haberler yapmadığına eminiz , Kimseyi karalamak için iftira atmak için haber yapacağını zannetmiyoruz ..Heele hele böylesine ağır ithamlar içeren , Neredeyse bir siyasi kişiliğin  Siyasi hayatına mal olabilecek tarzda çirkin iddialar ve ithamları Durduk yerde haber olarak paylaşmadığını da biliyoruz . .

Üstelik Bu İnternet sitesinin Bülent Kerimoğlu ile yakın olduğu da bilinen bir gerçek  . .

 

Peki sonuç ne ? Bu haber doğru mu yalan mı ?

 

Çirkin iddianın muhataplarının Söz Hakkı vardır , Haberi hazırlayan Bakırköy Gazetesinin yetkilileri kendilerine söz hakkı verecektir , ki Bakırköy Merkez olarak bizlerde yapacakları açıklamalara sitemizde yer veririz elbet .

 

Bizler Bakırköy ilçesinde yeni var olmaya çalıştığımız için çeşitli haber kaynaklarından faydalanarak haberler hazırlıyoruz , Bakırköy gazetesi internet sitesinin güzide haberlerini de sizlerle paylaşarak bilinçlendirme bilgilendirme yapıyoruz ,Bu vesileyle kendilerine teşekkür ederiz .

 

 

Resim Galeri
  • Yaratıcı Zihinler dur durak bilmiyor
  • Yaratıcı Zihinler geleceğin Bilim Adamlarını yetiştiriyor
  • Kerimoğlu toplantı yapan işçilere Rest çekti
  • Mecliste helalleşti sıra ilçe halkında
  • Şevval Sal , Kerimoğlu düeti
  • Kulaklarımızın pası silindi
  • Leyla ile mecnun sahnelendi
  • Müjdat Gezen Sanat Merkezi Bakırköy'de açıldı ...
  • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden Düşünen Şarkılar
< >