Güncel Politika Magazin Spor Sağlık Özel Haber Vİdeo Haber Yazarlar
BAŞKAN YARDIMCISI RADARA YAKALANDI !
“ BULGARİSTAN”DA KEYİF ÇATMAYIN “
“ADAY ÇOK DA , BİZ KİME TALİBİZ ?”
İYİ İNSAN OLMAK

ONUR MARKET BİLMECESİ

Tarih: 19.03.2018, 01:41 | GÜNCEL
ONUR MARKET BİLMECESİ Yeşilköy Mahalle sakinleri, Kaldırımı ve yaya yolunu işgal ettiği için sürekli şikâyetçi olduğu söz konusu market için belediye yetkililerinden yardım bekliyor. Belediye ekiplerinin şikâyetlerini gözardı ettiğini söyleyen mahalle halkı “ Kaldırımda yürüyemiyoruz , etraf sattıkları sebze meyveler ile kirletiliyor , yaşam hakkımız gasp ediliyor lakin tüm bunlara rağmen Bu Markete bir yaptırım uygulandığını görmedik eğer öyle olsaydı bu kanunsuzluk sona ererdi” diyor. Haksız da sayılmazlar çünkü bu Market ile ilgili şikayetler tam dört yıl öncesine dayanıyor ve ne hikmetse Bakırköy Belediyesi gelen ihbar ve şikayetlere adeta kulaklarını tıkamış .

“ BAKIRKÖY BELEDİYESİ SESİMİZE KULAK VER “

Bundan tam dört yıl önce Yeşilköy Sait kesler sokak no 2 adresinde ikamet eden apartman sakinleri Bakırköy Belediye Başkanlığına bir dilekçe ile müracaat ederek , “ Binamızın giriş katında market olarak kullanılan dükkan ortak alanımız olan bahçemizi PROJE DIŞI ve KAÇAK eklentiler yaparak işgal etmiştir , bilirkişi raporu ek”de mevcuttur …. Ayrıca bahçemize yaptığı kaçak yapılaşmanın ötesinde kaldırım üzerine tenteler uzatıp altında tezgahlar açarak sebze , meyve züccaciye ürünleri vs satışı yapmakta olup apartmanımızın önü ve umuma açık olan kaldırım işgal edilerek kötü görüntü sergilemekte apartmanımızın önü ve kaldırım adeta Pazar yerine dönüşmüştür …..”

Apartman sakinlerinin yazdığı şikayet dilekçesinin devamında  ; “ Daha önce aynı taleplerle şikayet dilekçeleri gönderdik, zabıtaya sonuç alamadığımız ihbarlarda bulunduk. Konuyla ilgili Belediyenizin yasal süre içerisinde gereğini yapacağı beklentisi ve ümidindeyiz ..ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜN DEVAMI HALİNDE CUMHURİYET SAVCILIĞINA BAŞVURMAK MECBURİYETİNDE KALACAĞIZ”

Şikayet dilekçesinin altında apartman sakinlerinin tümünün adı soyadı ve imzası var .

Apartman sakinleri kaçak ve proje dışı eklentiler yapıldığını belgeleyerek resmen suç duyurusunda bulunmuş  fakat aradan geçen sürede bu şikayet dilekçeleri ya görmezden gelinmiş ya da bu kanunsuzluğa göz yumulmuş çünkü belediye yetkilileri hiçbir işlem yapmamış . .

BELEDİYE İŞLEM YAPMADI KONU ADLİYE”YE TAŞINDI

Apartman sakinleri belediye şikayetlerini gözardı edince bu kez de 2014 Yılında Cumhuriyet savcılığına şikayet dilekçesi vermiş ve dava yıllarca sürdükten sonra nihayet lehlerine bir karar çıkmasını sağlamışlar . Böylelikle  apartman sakinlerinin öne sürdüğü tüm iddiaların doğru olduğu kaçak eklentilerin mevcut olduğu vs belirtilerek Onur Marketin yasadışı eklenti yaptığı mahkeme kayıtlarıyla da belgelenmiş oldu .

Bakırköy Belediyesi  Vatandaşların şikayetleri niçin incelemedi ?

Belediye kaçak eklentiler ve proje dışı inşaat yapan bu işyerine niçin müdahale etmedi , üstelik göz yumdu ?

Hizmete talip olanlar vatandaşın hakkına niçin sahıp çıkmıyor ?

Ve hepsinden önemlisi Bakırköy belediyesi bu karardan sonra ne yapacak , o kaçak ve proje dışı  eklentileri eski haline getirip bizleri şaşırtacak mı ?

Yoksa “ yapanın yanına kâr kalır “ diyerek bildiğini okumaya devam mı edecek ?

Özellikle Yeşilköy Mahalle Muhtarı Bülent Yurtsever ve Yeşilköy mahalle sakinleri Merakla Bekliyor

 

Resim Galeri
  • Yaratıcı Zihinler dur durak bilmiyor
  • Yaratıcı Zihinler geleceğin Bilim Adamlarını yetiştiriyor
  • Kerimoğlu toplantı yapan işçilere Rest çekti
  • Mecliste helalleşti sıra ilçe halkında
  • Şevval Sal , Kerimoğlu düeti
  • Kulaklarımızın pası silindi
  • Leyla ile mecnun sahnelendi
  • Müjdat Gezen Sanat Merkezi Bakırköy'de açıldı ...
  • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden Düşünen Şarkılar
< >