Güncel Politika Magazin Spor Sağlık Özel Haber Vİdeo Haber Yazarlar
YÜZ KIZARTAN YOLSUZLUK İTİRAFLARI
METRESİ İSTEDİ DİYE DOĞMAMIŞ BEBEĞİNİ ÖLDÜRDÜ !
RÜŞVETİN BELGESİ Mİ OLUR ?
HAVUZDA KİMLER YÜZÜYOR?

METRESİ İSTEDİ DİYE DOĞMAMIŞ BEBEĞİNİ ÖLDÜRDÜ !

Tarih: 08.01.2019, 02:16 | GÜNCEL
“ … Taciz edilmemek ve Dikkat çekmemek için Makyaj yapmıyor, Küpe bilezik kolye gibi aksesuar takmıyordum. . . Pantolon ya da Tayt giydiğimde, dizlerime kadar bir kazak ya da gömlek giymek zorundaydım. Etek giydiğimde diz altına kadar boyunu uzatıyordum…“

Yukarıdaki sözler Çalıştığı Kurumda Tacize uğrayan Üç çocuk annesi bir kadına ait. Çalıştığı kurumun en üst düzey yetkilisi tarafından Tacize uğradığını, taciz edilmemek için de kendince bulduğu yöntemlerden bahsediyor mağdurumuz.

 

Kadınlığını gizleyerek Taciz edilmekten kurtulmayı denemiş ,Ne kadar acı değil mi ?

 

NÜFUZ KULLANARAK TACİZ DAHA YAYGIN

İş yerinde cinsel taciz, küçük ölçekli kurumlardan büyük firma ve holdinglere kadar iş yerinde yaşanan bir durumdur. İş yerinde yaşanan taciz olayları genellikle erkeklerin kadın çalışanlar üzerinde uyguladıkları bir şiddet türüdür.

 

Aynı pozisyonda çalışan kişiler arasında da bu gibi durumlar yaşanabiliyor olsa da Yapılan araştırmalara göre taciz olaylarında kadından daha yüksek bir mevkide çalışan erkek, altında çalışan kadınlara Nüfuz kullanarak taciz Uygulayabilmektedir.

Bu gibi bir muameleye maruz kalan kadınlar çoğu zaman psikolojik problemler yaşayarak işlerinden ayrılmak zorunda kalırlar. Ya da örnekte olduğu gibi direnebildiği kadar direniyor ve çalışmak zorunda oldukları için tacize katlanmak zorunda kalıyorlar

Örneğin Bir BELEDİYE Başkanının Temizlik görevlisi olarak çalışan bir Personelini Taciz etmesi, Nüfuz Kullanarak Tecavüz etmeye en iyi örnektir.

Böyle bir durumda Temizlik Görevlisi bir kadın ,Tacizcisi Belediye Başkanına ne kadar karşı koyabilir ki ?

Ya işinden olacak ya tacize rıza gösterecek belki de konumu rütbesi yükselip maaşına zam yapılacak …

 

Bir Kurum Şirket ya da firma Müdürünün Sekreterini taciz etmesi de Nüfuz Kullanarak Taciz etmekle eşdeğerdir.

“ Nereden ÇIKtı şimdi bu Taciz meselesi ?”   demeden önce yazının tamamını okuyun ve EMPATİ Yapın Lütfen .

Tacize uğrayan siz olsaydınız ? Ya da kızınız olsaydı o mağdure , yeğeniniz , akrabanız ve veya en acısı da , Eşiniz taciz edilse nasıl bir tepki verirdiniz acaba ?

 

“HİÇ KİMSE TACİZ MAĞDURU OLMAK İSTEMEZ “

Kadınsınız üstelik evlisiniz; Çalıştığınız kurumda amiriniz konumundaki Erkek Sizi taciz ediyor. Ne Hissederdiniz?

Ya da; Erkeksiniz; Eşiniz Bir kurumda çalışıyor ve Amiri konumundaki Kurumda çalışan bir erkek tarafından Tacize uğruyor. Eşinizin Taciz edildiği Ahlaksız gelişmeyi bir yerlerden duydunuz, Ne yapardınız?  

 

Kadınsınız; Eşiniz Mahiyetinde çalışan ast personeli taciz eden İflah olmaz bir TACİZKAR, Eşinizle ilgili ne düşünürdünüz?  

 

Verdiğimiz örneklerin tamamı, Neresinden bakarsanız bakın rezil kepaze bir durum değil mi?

 

Ahlaklı, faziletli hiçbir insan böylesine çirkin bir olayın malzemesi olmak istemez ..  Ne tacize uğrayan kadın olmak isteriz, Ne de taciz eden ahlaksızın, aldatılan karısının yerinde olmak isteriz Eline beline diline hâkim olan hiçbir erkek de El alemin karısını kızın taciz etmez ve Tacizci konumuna düşmez zaten

 

Oysa, Eline beline diline hakim olamayan Ahlak yoksunları ile  Etrafındaki kadınların Cinsel obje olarak gören, namusuna dil uzatma pervasızlığını gösteren Haysiyetsizler için geçerli değildir bu ahlak kuralı.

 

Konumuzun özüne dönecek olursak Çalıştığı kurumda tacize uğrayan

   “ … Taciz edilmemek ve Dikkat çekmemek için Makyaj yapmıyor, Küpe bilezik kolye gibi aksesuar takmıyordum. . . Pantolon ya da Tayt giydiğimde, dizlerime kadar bir kazak ya da gömlek giymek zorundaydım. Etek giydiğimde diz altına kadar boyunu uzatıyordum…“ İddiasında bulunan  kişi BAKIRKÖY BELEDİYESİ eski ÇALIŞANI bir kadın .

 

BAKIRKÖY BELEDİYESİNDE TACİZ SKANDALI

Tacizcisinin , Evli iki çocuk sahibi olduğunu , Konum itibarıyla üst düzey yetkili olduğunu ,  kendisini taciz ettiğini ,  kendisini elde etmek için nüfuz kullandığını, Yüz bulamayınca  işten çıkarılmakla tehdit edildiğini anlattı ekibimize …

Mağdur kadın , Üst düzey yetkilinin bir çok kadını taciz ettiğini temizlik görevlisi bir kadına tecavüz ettiğini bildiğini Bu yüzden çok korktuğunu da söyleyerek “ Özel Kalemde çalışan herkes bu olan biteni biliyor ama korkudan ses çıkaramıyor” diyerek Sözlerine devam ediyordu.

Üstelik , Bakırköy belediyesinde yaşandığı söylenen taciz skandalı iddiaları Bunlarla da sınırlı değildi .

Belediyenin Temizlik biriminde çalışan bir kadının ,  Akraba oldukları söylenen iki farklı erkek tarafından taciz edildiğini ve hatta tecavüze uğradığını bildiğini de sözlerine ekliyordu.

Temizlikçi kadına tecavüz ettiğini iddia ettiği üst düzey kişinin evli barklı bir çok Belediye çalışanı kadını taciz ettiğini de duymuştu iş arkadaşlarından.

İddialar o kadar vahim ve bir o kadar Rezil boyutlara ulaşmıştı ki Geçtiğimiz günlerde Tacize uğrayan kadınlardan birinin kocası elinde silahla MECLİS”i basmıştı.

Nüfuzunda çalışanları taciz etmesiyle bilinen bir başka üst düzey yetkili ise Taciz ettiği kadınla bir süre sonra aşk yaşamaya başlamıştı. Karısı ve sevgilisini idare eden Tacizcinin karısı hamile kalmıştı ve bu hamilelik tacizcinin METRESİ istedi  diye sonlandırılmıştı.

 

“METRESİ İSTEDİ HAMİLE KARISINA KÜRTAJ YAPTIRDI”

 

Metresi istedi diye , Eşinin karnındaki bebek için gözünü kırpmadan ölüm talimatını vermiş kendi evladını dünyaya gelmeden KÜRTAJ Yaptırtarak anne karnında yaşamına son verdirmişti ne acı değil mi ?

 

Bir diğer üst düzey yetkili ise Belediye çalışanı kadınla METRES hayatı yaşıyordu sırf bu yüzden kadını koruyup kolluyor layık olmadığı görevlerin başına getirmekte beis görmüyordu …

 

İnanılması güç iddialara göre Bakırköy Belediyesi Yasak Aşkların yaşandığı Mekan haline gelmişti birkaç yıl içinde . .

 

Yasak aşkına SAZ çalarak serenat yapandan tutun , Metresine ucu yanık aşk Mektupları göndererek gönül almaya çalışan zamparalara kadar . . Ne ararsan vardı ve Taciz almış başını gitmiş ahlaksızlık prim yapar hale gelmişti ne yazık ki.

 

Evli bekar çalışan kadınların neredeyse tamamı bazı haysiyetsizlerin hışmına uğramış taciz , tecavüz ve mobbing sıradan hale gelmişti …

 

Temizlik Personeline tecavüz eden üst düzey yetkiliden tutun , İlçemizin yönetiminde söz sahibi olan diğer üst düzey yetkililerin suçlandığı iddialar yenilir yutulur değil , ve hatta iddialar inanılır gibi değildi .

Hatta ahlaksızlık o kadar ciddi boyutlarda ki Çalışan Tüm kadınların korkulu rüyası haline gelmiş taciz edilmek .

Sokaktaki insanların bile diline düşmüş bu TACİZ VE TECAVÜZ Olayları.

İlçe halkı kaldırımlarının bile onarılmadığından , Müteahhitler para vermeden iş yapamadıklarından , Esnaf Ruhsat alabilmek için resmen soyulduğundan şikayet edip dursun ,STK”lar Proje üretilemediğinden serzenişte bulunsun , sizler  anladınız mı şimdi yetkililerin aklının nerelere çalıştığını …?

Yüzkızartıcı çirkin iddiaların muhatapları Kim derseniz hemen hepimiz tanıyoruz onları ..Şimdilerde gözleri fıldır yeni birimleri gezerek yeni avlar arıyorlardır kendilerine , Yuvasını ocağını yıkacak kadınları tuzağa düşürmek için türlü şaklabanlıklar yapıyor , tecavüzcü Nuri Alço gibi yeni bir kurban peşinde o haysiyet cellatları …

Not : Tacizciler ve tacize uğrayanların isimlerini deşifre etmeyi yayın ilkelerimiz gereği doğru bulmadık … Hukuki bir durum söz konusu olduğunda , Yetkli hakim ve savcılara iddiaların tümünü Fotoğraf , Video kaydı , ve tanık beyanlarıyla birlikte sunacağımızdan kuşkunuz olmasın …

 

 

Resim Galeri
  • Yaratıcı Zihinler dur durak bilmiyor
  • Yaratıcı Zihinler geleceğin Bilim Adamlarını yetiştiriyor
  • Kerimoğlu toplantı yapan işçilere Rest çekti
  • Mecliste helalleşti sıra ilçe halkında
  • Şevval Sal , Kerimoğlu düeti
  • Kulaklarımızın pası silindi
  • Leyla ile mecnun sahnelendi
  • Müjdat Gezen Sanat Merkezi Bakırköy'de açıldı ...
  • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden Düşünen Şarkılar
< >