Güncel Politika Magazin Spor Sağlık Özel Haber Vİdeo Haber Yazarlar
ASTIĞI ASTIK, KESTİĞİ KESTİK PRENS
CAMİYE YARDIM
HAYALLER PARİS GERÇEKLER ESENYURT
MİDYE VAR KOKOREÇ VAR

MENEMEN SOĞANLI MI, SOĞANSIZ MI YAPILIR ?

Tarih: 01.12.2018, 02:11 | GÜNCEL
"Türkiye’de çok uzun yıllardan beri tarım ve hayvancılıkta, sanayi üretiminde çok ciddi düşüş var.Biz istiyoruz ki; Türkiye insanı üreterek büyüsün. Sadece tüketim ekonomisiyle, beton ekonomisiyle, sıcak para ekonomisiyle Türkiye büyüyemez. Türkiye’nin büyüyebilmesi için soğanını, patatesini, pamuğunu, tütününü, incirini üreten bir ülke olması gerekir….”

“ TARLALAR ÜRÜNSÜZ HALKIMIZ BESİNSİZ KALDI “

Ülkemizin Kanayan yarasına parmak basmış yukarıdaki sözlerin sahibi, Konuşmasına, Tütün, Pamuk incir diyerek çiftçiden dem vurarak girmiş, Hayvancılıktan bahsetmiş, Sanayi meselesine de değinmiş kısacık, sonrasında, Ülke Ekonomisi, Sıcak para gibi terimlerle süslemiş konuşmasını, Tarım Bakanı ya da Ekonomi bakanı Konuşuyor sanırsın ama değil, Memleket meselelerinden bahseden kişi Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu.

BAYRAM DEĞİL SEYRAN DEĞİL ! 

Elinde Naylon Poşet , İçinde üç-beş  kilo Soğan var bu açıklamaları yaparken . Ne alaka demeyin Kapı Kapı gezerek Bakırköy Halkına SOĞAN Dağıtmış Belediye başkanı.

Üşenmemiş, Bakırköy’ü arşınlamış, Kapı kapı gezip vatandaşlara soğan dağıtmış, Sekiz sütuna Manşet haberini de yaptırmış.

Birkaç kilo soğan verdiğinin ispatı olsun diye Bakırköylü bir hanımefendiyle fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmemiş.

Çok ulvi bir Hizmet yaptığına inandırmış kendisini ,  “ Bak Soğan Dağıtıyorum vatandaşlarıma, bu hanımefendi de aldı, bakın verdim soğanı kendisine, Soğanlar da burada“ der gibi poz vermesi Pişmiş kelle gibi sırıtması bu yüzden;

Oysa, Hiç de Komik değil ,  Aksine Utanç tablosudur O Fotoğraf karesi

Ben ömrü hayatımda böyle bir haber görmedim, duymadım, okumadım. Siz hiç   Elinde bir Poşet soğanla kapı kapı gezen Bir Belediye başkanı  gördünüz mü?  Eğer gördüyseniz, Dağıttığı birkaç kilo soğanın haberini yaptıran var mı içlerinde?

 

Peki, Şu sorulara cevap arayalım mı ; ?

Gündemde kalmak için Kendince Atraksiyonlar yapıyor olabilir mi ?

 

Sorular uzar gider. . . . Cevap beklediğimiz yok gelirse de yayınlarız elbet  .

 

Yahu size kim ya da kimler akıl veriyor da böylesine saçma bir işe giriştiniz? “ İlçemizin binbir sorunu varken, yapılacak dağlar kadar iş birikmişken Soğan dağıtma nereden çıktı? “ Diyecek,  bir danışmanınız yok mu?

İlla ki dağıtılacak bu soğan dediniz tamam eyvallah, Amacınız da ihtiyaç sahiplerine iki kilo da olsa soğan vererek katkı sağlamaksa Bu kameralar önünde mi yapılır?

Soğan verdiğiniz ihtiyaç sahibi insanları Afişe ederek niçin rencide ediyorsunuz, Ayıp değil mi ?

Sadece o insanları değil, neredeyse tüm ilçeyi,  hiç de öyle olmadığı halde ACZ İçinde göstermek, ACİZLİK değil mi?

Yoksa Sempatik olmayı mı arzuladınız Sayın Başkan;

Eğer öyleyse Soğan dağıttığınızda üzerinize yapışan “KUMARBAZ BAŞKAN” Algısı silinmeyecek ki Vatandaşın hafızasından.

 

Değil birkaç kilo soğan, Stoklarda yakalanan binlerce Ton Soğanı dağıtsanız da, Personelinin Burnunu kıran DAYAKÇI BAŞKAN Etiketinden  kurtulamayacaksınız ki .

 

Soğan dağıtmakla Ne üzerinize yapışan Trilyonluk Yolsuzluk iddialarından kurtulacaksınız, ne de size ve ekibinize atfedilen Koç Gibi Yolsuzluk iddialarından.

 

Sayın Başkan Meclis üyesi işbirlikçiniz dâhil, birçok çalışan ile Organize hareketle ADALETİ YANILTAN BAŞKAN olarak kazındınız hafızalarımıza, Soğan Tarlası hibe etseniz ne fayda.

 

“ Sosyal demokratım , Laik , Devrimcilikten ödün vermeyen Sıkı Atatürkçüyüm”  diyordunuz ya her fırsatta ..Dürüst ilkeli olduğunuzu da ekleyerek ,Bu saatten sonra SOĞANCI BAŞKAN ”da  oldunuz .

 

İlçe halkı sizi , “  Giderayak SOĞAN Dağıtan Başkan”  olarak hatırlayacak kıs kıs gülerek, Güldürdün çünkü kendini , Hem Dosta hem Düşmana  

 

SON SÖZ: Başlıkta yazdığı gibi Menemen Soğanlı mı olur Soğansız mı ? Tartışmalarına girmeyelim. Neticeye bakar söyleriz , ya da HATİCEye sorar öğreniriz .

Fotoğraf internethaber.com isimli haber sitesinden alıntıdır .

 

 

 

 

Resim Galeri
  • Yaratıcı Zihinler dur durak bilmiyor
  • Yaratıcı Zihinler geleceğin Bilim Adamlarını yetiştiriyor
  • Kerimoğlu toplantı yapan işçilere Rest çekti
  • Mecliste helalleşti sıra ilçe halkında
  • Şevval Sal , Kerimoğlu düeti
  • Kulaklarımızın pası silindi
  • Leyla ile mecnun sahnelendi
  • Müjdat Gezen Sanat Merkezi Bakırköy'de açıldı ...
  • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden Düşünen Şarkılar
< >