Güncel Politika Magazin Spor Sağlık Özel Haber Vİdeo Haber Yazarlar
ADALETİ YANILTTILAR
İSMAİL TAŞ HERKES İÇİN ADALET İSTİYOR !!
Bakırköy Belediyesinde Dayak Skandalı (3)
BAKIRKÖY”DE DAYAK SKANDALI (2)

Çürük Elmalar ayıklanıyor

Tarih: 19.07.2015, 22:03 | GÜNCEL
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM’de bir komisyon kurularak, hangi partiden olursa olsun tüm belediyelerin ve belediye başkanlarının araştırılması için önerge vereceklerini belirterek, “CHP olarak ‘hodri meydan’ diyoruz” ifadelerini kullandı.


“CHP’Lİ BELEDİYELERLE İLGİLİ İDDİALARI DA ARAŞTIRALIM”

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Milletvekili eşi Gamze Akkuş İlgezdi için AKP’ye yakınlığıyla bilinen yayın organlarında çıkan ‘rezidans’ tartışması devam ederken , CHP Genel Başkanı Veli Ağbaba aslında olması gereken bir uygulamanın yerine getirilmesi için önerge verdi , şayet bu Tasarı gerçekleşirse , Hakkında  yolsuzluk iddiası bulunan Tüm Belediye başkanları mercek altına alınacak …

HAKKINDA YOLSUZLUK İDDİASI BULUNANLAR SORUŞTURULACAK
Veli Ağbabanın  sunmayı planladığı  önerge kabul edilirse , öncelikle hakkında yolsuzluk iddiaları olan belediye başkanları olmak üzere tüm belediyeler didik didik edilerek iddialar açığa çıkarılacak . Buna göre ,  Bakırköy Belediye Başkanı,  Bülent Kerimoğlu”da Muhtemel , yargılanacak belediye başkanları arasında olacak .

Bilindiği gibi ,  Bakırköy Belediye Başkanı  Bülent Kerimoğlu , Başkan yardımcısı Erkan Kılıç ve bir çok meclis üyesi ve belediye çalışanının adı yolsuzluklarla anılıyor . Bakırköy”de yerel yayın yapan gazetelerde dile getirilen iddialara göre Bakırköy Belediyesinde Rüşvet tarifesi bile var . .Bülent Kerimoğlu hakkındaki iddiaları kabul etmese de ,  Yine iddialara göre , Belediye Başkanı , ve yardımcıları ilçede imar rantından yüzlerce Trilyon lira para elde etti .    

Örneğin , CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milltvekili Veli Ağbaba”nın önergesi kabul görürse , Bülent Kerimoğlu hakkındaki  tüm iddialar soruşturulacak , yolsuzluk ve Rüşvet iddiaları kanıtlanırsa Görevden alınacak , İddiaların aslı astarı yoksa ya da iftira niteliğindeyse , İddia sahipleri yargı önünde hesap verecek , ki ,  olması gereken de zaten bu .

VELİ AĞBABA YAZILI AÇIKLAMA YAPTI
Konuyla ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde çeşitli basın organlarında, “CHP’li belediyelerle ilgili yoğun bir karalama kampanyası” yürütüldüğünü, yolsuzluk olduğuna dair kamuoyunda bir algı yaratılmaya çalışıldığını, savundu.
Bu haberlerin günlerdir medyada yer almasına rağmen, yolsuzlukları ortaya çıkarmakla görevli yargı mensuplarının, müfettişlerin, bunun üzerine gitmediğini kaydeden Ağbaba, CHP’li belediye başkanlarının, cumhuriyet savcılıklarına başvurarak, kendileri hakkında inceleme istediklerini belirtti.

BELEDİYE BAŞKANLARININ DOKUNULMAZLIĞI YOK!
Belediye başkanlarının dokunulmazlığının bulunmadığını hatırlatan Ağbaba, şunları ifade etti:
“Eğer gerçekten bir şüphe varsa kamuoyunun aydınlatılması için savcıları bu duruma el koymaya, gerekli soruşturmayı yapmaya davet ediyoruz. Çünkü CHP, kendisi ile ilgili yolsuzluk iddialarını, yargı operasyonlarıyla sonlandıranlarla aynı meşrepten değildir. Her türlü incelemeye ve yürütülecek soruşturmaya açık bulunmaktayız. Bununla birlikte TBMM’de bir komisyon kurularak hangi partiden olursa olsun tüm belediyelerin ve belediye başkanlarının araştırılması için önergemizi de Meclis’e sunacağız. CHP olarak ‘hodri meydan’ diyoruz. Hem CHP’li belediyeler incelensin hem de ‘Ankara’yı parsel parsel satanlar’ ortaya çıksın.

“YOLSUZLUK BULURSAK GEREĞİNİ YAPARIZ”


Ağbaba, sözlerinin sonunda “Herhangi bir soruşturma neticesinde, eğer varsa yolsuzluk yapan kişiler için gerekli disiplin mekanizmasını çalıştıracağımızı ve bu kişilerin partimiz ile ilişiğini tereddüt etmeden keseceğimizi, buna karşın bir yolsuzluk ve usulsüzlük yoksa da insanların ailelerini, onur ve şerefini gazete manşetlerine taşıyarak bu yolla CHP kurumsal kimliğini hedef alanlardan da yargı önünde hesap soracağımızı kamuoyunun bilgisine sunarım.” Dedi.

 

  • Yaratıcı Zihinler dur durak bilmiyor
  • Yaratıcı Zihinler geleceğin Bilim Adamlarını yetiştiriyor
  • Kerimoğlu toplantı yapan işçilere Rest çekti
  • Mecliste helalleşti sıra ilçe halkında
  • Şevval Sal , Kerimoğlu düeti
  • Kulaklarımızın pası silindi
  • Leyla ile mecnun sahnelendi
  • Müjdat Gezen Sanat Merkezi Bakırköy'de açıldı ...
  • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden Düşünen Şarkılar
< >