Güncel Politika Magazin Spor Sağlık Özel Haber Vİdeo Haber Yazarlar
BAŞKAN YARDIMCISI RADARA YAKALANDI !
“ BULGARİSTAN”DA KEYİF ÇATMAYIN “
“ADAY ÇOK DA , BİZ KİME TALİBİZ ?”
İYİ İNSAN OLMAK

CHP GENEL MERKEZİ NİÇİN SESSİZ KALIYOR ?

Tarih: 23.04.2015, 00:02 | POLİTİKA
Bakırköy” de 30 milyon dolarlık bir rüşvetin CHP Genel Merkezi ve Bakırköy belediye başkanlığı arasında paylaşıldığı iddiaları gündeme bomba gibi düşerken , CHP Genel Merkezinden konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

RANT İDDİALARININ KAYNAĞI NEF22 PROJESİ

Bakırköy gazetesi”nin Haberine göre , Bülent Kerimoğlu , Belediye başkanı seçildikten sonra ,Bakırköy ilçesinde  Lüks Projelere inşaat Ruhsatı verdi,   bunlardan biri de   Ataköy Semtinde NEF 22 Projesi.Oysa , Bakırköy belediye eski başkanı Ateş Ünal Erzen,  Savcılık soruşturmasında Kamu Zararı oluşacağı için NEF 22 projesine Ruhsat vermediğini   belirtmişti , Ateş Ünal Erzen”in bu ifadesinden sonra  Bakırköy”de yayın yapan Yerel Bakırköy Gazetesi  araştırmacılık gazetecilik örneği sergileyerek             “ Bakırköy eski belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen Kamu zararı oluşacağı gerekçesiyle NEF 22 Projesine inşaat iznine ruhsat vermediğini,  Yeni başkan Bülent Kerimoğlu”nun  ise kamu yararı gözetmeksizin İnşaat rahsatı izni verdiğini” belirtmiş ve “ NEF 22 Projesine hangi koşullarda inşaat izni verildiğini “ sormuştu …

“ 30 MİLYON DOLAR İNŞAAT RUHSATI KARŞILIĞI MI VERİLDİ ?”

Bakırköy Gazetesi , İnşaat ruhsatı karşılığında  30 milyon dolarlık bir rüşvet verilip- alındığını ve bu paranın CHP Genel Merkezi İle Bakırköy Belediye başkanlığı arasında paylaşıldığı” iddialarını da dile getirmişti .    

Yüzkızartıcı iddiaların ardından Bakırköy Belediye Başkanlığı harekete geçerek  30 Milyon dolarlık Rüşvet iddiasını gündeme getiren Bakırköy Gazetesini  “ Sesli,yazılı ve görüntülü bir ileti ile kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” ettiği gerekçesiyle savcılığa şikayet etti ..

“ KOVUŞTURMAYA YER YOKTUR “

Bakırköy  Cumhuriyet Başsavcılığı  “ müştekiye yönelik şüpheliye atılı kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret suçunun (AHİM ve YCGH)yukarıda izah edilen sebeblerden dolayı yasal unsurları bakımından oluşmadığı sonucuna varılarak KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA 27/09/2014 Tarihinde karar verilmiştir.” Hükmünü verdi .

 

NEF 22 PROJESİ NEDİR ?

Bakırköy Belediyesi Eski Başkanı Ateş Ünal Erzen”in Kamu zararı oluşacağı için imar ruhsat izni vermediği  nef 22 projesi  İstanbul'un en güzel semtlerinden biri olan Ataköy'de 25.000 m2'lik bir alanda yer alıyor.

 

18 katlı konut ve ofisin yanında bir alışveriş merkezinin bulunduğu 6 bloktan oluşuyor. 6. katlardan itibaren deniz manzarasına sahip dairelerin yanısıra havalimanına hakim manzaralı daireler de projede yer alıyor. Projede 45 ile 234 m2 arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler bulunuyor.

 “ KAMU ZARARI” Oluşacağı için izin verilmeyen inşaat ,  Kerimoğlunun ruhsat izni vermesiyle hızla yükseliyor , inşaatın milyarlarca dolarlık bir kazanç sağladığı da dile getiriliyor ..

 

 

 

Resim Galeri
  • Yaratıcı Zihinler dur durak bilmiyor
  • Yaratıcı Zihinler geleceğin Bilim Adamlarını yetiştiriyor
  • Kerimoğlu toplantı yapan işçilere Rest çekti
  • Mecliste helalleşti sıra ilçe halkında
  • Şevval Sal , Kerimoğlu düeti
  • Kulaklarımızın pası silindi
  • Leyla ile mecnun sahnelendi
  • Müjdat Gezen Sanat Merkezi Bakırköy'de açıldı ...
  • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden Düşünen Şarkılar
< >