Güncel Politika Magazin Spor Sağlık Özel Haber Vİdeo Haber Yazarlar
BAŞKAN YARDIMCISI RADARA YAKALANDI !
“ BULGARİSTAN”DA KEYİF ÇATMAYIN “
“ADAY ÇOK DA , BİZ KİME TALİBİZ ?”
İYİ İNSAN OLMAK

BAKIRKÖY”DE DAYAK SKANDALI (2)

Tarih: 20.10.2016, 02:43 | GÜNCEL
Bakırköy Belediyesinde dayak skandalı (1) haberimizin yayınından sonra Telefonlarımız susmak bilmedi , mail kutumuz okuyucularımızdan gelen mesajlarla doldu taştı hemen herkes olayı tüm çıplaklığıyla öğrenmek ve olan biteni objektif olarak paylaşmamızı istiyordu. Hatırlayacaksınız , Bakırköy Belediye başkanı Bülent Kerimoğlu Mahiyetinde çalışan Anıl KOÇ İsimli personelin tekme yumruk döverek burnunu kırmış , gözlerini morartıp , hastanelik edene kadar darp etmişti bu elbet iddiaydı ve yargıya intikal etmişti . Zanlı olarak suçlanan Bülent Kerimoğlu , Dayak iddiasını kesin bir dille yalanlamış , kendisine şantaj yapıldığını ve iftira atıldığını söylemişti , Yargı kararına göre Bülent Kerimoğlu suçsuzdu bu yüzden kendisine dava açılmadı fakat Bakırköy Merkez haber sitemizin ulaştığı bir delil gerçeklerin hiç de öyle olmadığını gösteriyordu . . .


“YAHYA GÖKTAŞ OLAYA MÜDAHİL OLDU “
Öncelikle olay gününü Anne Ülkü Koç”un anlatımlarıyla anlatmakta fayda var ,özetle  Olay tarihinde – Kasım 2015 -   Anıl Koç , Okmeydanı eğitim ve Araştırma hastanesinde tedavisini yaptırdıktan sonra doğruca Küçükçekmece”de bulunan evine gelir … Bu arada Annesi Ülkü Koç”un telefonu hiç susmaz, Eş dost arar, kimi geçmiş olsun dileklerini iletir kimileri de olayın detaylarını öğrenmek istemektedir.
Eş dosttan başka , birkaç CHP Milletvekili , CHP Genel Başkan yardımcısı , İstanbul İl başkanlığından bazı siyasiler,  Bakırköy Belediyesi meclis üyelerinden bir kısmı da arayanlar arasındaydı . Eski mahalle komşuları Bakırköy Belediyesi CHP Meclis üyesi Yahya Göktaş”ta arayan kişiler arasındaydı.

BÜLENT KERİMOĞLU SİZDEN ÖZÜR DİLEMEK İSTİYOR
Yahya Göktaş olayı duyduktan sonra , Uzun yıllardır tanıdığı Koç ailesine telefonla ulaşmış Hem olayın mağduru Anıl Koç ile, Hem de Annesi Ülkü Koç ile defalarca görüşmüştü . Anne Ülkü Koç”un iddiasına göre, Yahya Göktaş olayın basına duyurulmaması konusunda ısrarcı olmuştu .
Konuşmalar esnasında , İl dışında olduğunu söyleyen Yahya Göktaş , Son görüşmelerinden birinde Anne Ülkü Koç”a “ Başkan Bülent Kerimoğlu Olay sebebiyle çok üzgün , sizden ve oğlunuzdan özür dilemek istiyor Yarın sabah makamında sizi bekliyor” der , bir gün sonrası için randevulaşırlar  …

 
Anne ülkü Koç ve Belediye Meclis Üyesi Yahya Göktaş kararlaştıkları gibi ertesi gün Buluşur ve randevu saatinde Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu”nun makamına çıkarlar .

“ BÜLENT KERİMOĞLU DEFALARCA ÖZÜR DİLEDİ”
Anne Ülkü Koç  üzgün ve öfkelidir , evladına tekme tokat saldıran gözlerini morartan burnunu kıran Bülent Kerimoğlunu karşısında görünce dayanamaz ve hesap sorar , öncelikle merak ettiği Kerimoğlunun evladını niçin dövdüğüdür , ve aklındaki tüm soruları sıralar Anne Ülkü Koç  . . .
-    Oğlum Seni bu denli öfkelendirecek ne yaptı ?
-    Niçin dövdün evladımı, sebep ne ?
-    Dayak yiyen senin evladın olsa , aynısını senin çocuğuna yapsalar ne yapardın ?
Der ……  

“ Ortalığı yıkardım” Cevabını alır Bülent Kerimoğlundan . .

Ülkü Koç , gözleri dolu dolu  ağlamaklıdır , Birbiri ardına gelen sorular Bülent
Kerimoğlu”nu bunaltır,  renkten renge girer ,Belki utandığından Belki de pişmanlığından, onlarca kez özür diler Anne Ülkü Koç”tan ,   “ Olmaması gereken şeylerdi , yapmamam gerekirdi ( Dövmemem gerekirdi!!!) “ diyerek ..


“ OĞLUMUN FOTOFRAFINA BİLE BAKAMADI “

Cebinde taşıdığı oğlu Anıl” ın yaralı halde çekilmiş fotoğraflarını gösterir , Başkan Kerimoğlunun Yufka yüreği dayanamaz “ Bu resmi göstermeyin eziliyorum ülkü hanım” der “Ezilin diye gösteriyorum ben bunu zaten” der Anne Ülkü Koç .

Rahatsız edici Atmosfer tüm konuşma boyunca sürer ,Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu , Mecls Üyesi Yahya Göktaş ve Anne Anıl koç arasında gergin geçen ÖZÜR toplantısı bitmek üzeredir,


ÖNCE AMELİYAT YAPTIRMAYI TEKLİF ETTİSONRA TEHDİT ETTİ  

Bülent Kerimoğlu Anne Ülkü koç”u biraz olsun sakinleştirmek ve özrünü kabul ettirebilmek için “ Anıl”ı güzel bir estetikçiye ameliyat ettiririz , yaraları kısa zamanda kapanır”  teklifini sunar …. Anne Ülkü Koç oğlumun tedavisini kendimiz yaptıracağız diyerek Burun estetiği ameliyatı teklifini reddeder ..


 Anne Ülkü Koç evladının davasından asla vazgeçmeyeceğini ifade eder, çıkmak üzeredirler ki Bülent Kerimoğlunun;   “ Mevkime ve bana zarar gelirse biz çok kalabalık bir aileyiz ben çekilim devreye akrabalarım girer “ Cümleleri yankılanır kulaklarında , Tehndit mi ediyorsunuz beni der demez Meclis üyesi Yahya Göktaş Bu sözlere itiraz eder ,  Kerimoğlu maksadını aşan bu sözler içinde bir özür diler ve toplantı da biter ……


Ülkü Koç toplantı sonrası Belediye Başkanının odasından ayrılır,Meclis üyesi Yahya Göktaş”ın dediği gibi Belediye Başkanı kendisinden ve gıyabında oğlu Anıl Koç”tan özür dilemiştir . Ancak başkanın özür dilemesi yeterli değildir çünkü olay yargıya intikal etmiş ve o tarihlerde soruşturma da başlamıştır …

Yahya Göktaş”da ifade verenler arasındadır,verdiği ifade ile Ülkü Koç”un anlattıkları birbirinden çok ayrıydı iki ifade arasında büyük bir çelişki ve hatta büyük bir yalan vardı …

“ ÜLKÜ KOÇ SAYIN BAŞKANDAN ÖZÜR DİLEMEK İSTEDİ”

Yahya Göktaş , Cumhuriyet Savcısı Raif Bıkmaz”a verdiği ifadede  , olay günü ne yaşandığını bilmediğini söyledikten sonra  “ . . . Anıl Koç”un Annesi Ülkü Koç”u daha önceden kendisini tanıdığım için aradım , niçin böyle şeyler yaşandığını ve buna çok üzüldüğümü söyledim, Kendisi de bana , bir Yanlış anlaşılma olabileceğini söyleyerek Bülent Kerimoğlu ile görüşmek ve kendisinden özür dilemek istediğini söyledi . . . . Sayın Başkanı aradım Ülkü Koç sizden özür dileyecekmiş dedim , kabul etti ve Ülkü Koç ile başkanlık katına çıkarak Sayın Başkanın odasına gittik . . .  “ diyordu .


Yahya Göktaş, ifadesinin devamında   “ . . . Başkan Ülkü Koç”a neden böyle yalan yanlış haberler yapıldığını kendisinin itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını Koruma Zeynel ile Anıl”ın kavga ettiğini , fakat bilinçili olarak ve kötü niyetle olayı basına yanlış aksettirildiğini ve buna bir an önce son vermeleri gerektiğini söyledi . . . “

Ülkü Koç ile Yahya Göktaş”ın ifadeleri birbirini tutmuyordu ve hatta tam olarak birbirinin zıttıydı ,  Ülkü Koç ifadesinde  “ Başkan benden özür diledi”  derken , Yahya Göktaş tam aksini söylüyor , üstelik Ülkü Koç”un Belediye Başkanı Bülent Kerimoğluna Şantaj yaptığını dahi söylüyordu . .

“ ÜLKÜ KOÇ BAŞKANA ŞANTAJ YAPTI “

 “ ……. Ülkü Koç Kendisine ( Bülent Kerimoğlu)  oğlunun koruma Zeynel ile yaşadığı kavga sonucunda hastaneye tedavi çin gittiğini hastane masrafları olarak 50.000 tl”yi başkanın kendilerine vermesini aksi halde bu haberleri köpürtmeye devam edeceklerini ve bu işin başkana çok zarar vereceğini söyledi .BEN OLAYA BİREBİR TANIK OLDUM ,Başkan da bunun üzerine “ SİZ BANA ŞANTAJ YAPIYORSUNUZ SİZİ ŞİKAYET EDECEĞİM ODAMDAN HEMEN ÇIKIN diyerek Ülkü Koç”u odasından kovdu Hatta Ülkü Koç çıktıktan sonra başkan bana da sitem etti “ Niçin beni böyle insanlarla muhatap ediyorsun dedi ……”    Yahya Göktaşın İfadesi hemen hemen böyle ve bu minvalde …


Burada üçlünün tek Doğru ortak anlatımı , (Ülkü Koç , Bülent Kerimoğlu ve Yahya Göktaş)  Bakırköy Belediye Başkanlık Makamında Bülent Kerimoğlunun odasında yaptıkları toplantıydı , İçeriği farklı anlatımlarla süslü yalanlarla dolu olsa da ; iki anlatım ve ifadenin bir tanesi doğru , Diğeri Yalan . . .  


Kimin kimden özür dilediğini ,  bu ifadelerden ortaya çıkarmak elbet mümkün değil  Kimin yalan söyleyip kimin gerçekleri çarpıttığını da çünkü ortada somut bir delil olmalı değil mi !! ?  


Savcılık makamı görevi gereği kurumdan olay tarihi ve saatindeki güvenlik kamera kayıtlarını istemiş ,  Güvenlik kameralarının  Elektrik panellerindeki arızadan ötürü çalışmadığı o tarih ve saatte kayıt yapmadığı ortaya çıkmıştı …
Oysa , herkeslerin gözünden kaçan bir delil daha vardı , o delil bir ses kaydıydı …Üç kişi arasında geçen ve olayı tamamen anlatan bir ses kaydıydı bu çok önemli DELİL , lakin gözden kaçmıştı , Hiç kimselerin değer vermediği o ses kaydı Yaşanan o dayak olayını tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyordu . . .

Bakırköy Merkez Haber ekibimizin elde ettiği delil ve bulgular Bakırköy Cumhuriyet Savcılığına sunulduğu halde nasıl oldu da göz ardı edildi ?

Savcılığa sunulan o ses kaydı niçin dikkate alınmadı ?  Cumhuriyet savcıları böylesine önemli bir olayın üzerine titizlikle giderken , yetkili, yetkisiz , tanık , mağdur, zanlı ve- veya organize olmuş birileri tarafından yanıltıldı mı ?

 Sahi ,  Organize işler mi bunlar ?
 
Tekmili birden Yazı dizimizin üçüncü ve son bölümünde . .

Resim Galeri
  • Yaratıcı Zihinler dur durak bilmiyor
  • Yaratıcı Zihinler geleceğin Bilim Adamlarını yetiştiriyor
  • Kerimoğlu toplantı yapan işçilere Rest çekti
  • Mecliste helalleşti sıra ilçe halkında
  • Şevval Sal , Kerimoğlu düeti
  • Kulaklarımızın pası silindi
  • Leyla ile mecnun sahnelendi
  • Müjdat Gezen Sanat Merkezi Bakırköy'de açıldı ...
  • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden Düşünen Şarkılar
< >