Güncel Politika Magazin Spor Sağlık Özel Haber Vİdeo Haber Yazarlar
BAŞKAN YARDIMCISI RADARA YAKALANDI !
“ BULGARİSTAN”DA KEYİF ÇATMAYIN “
“ADAY ÇOK DA , BİZ KİME TALİBİZ ?”
İYİ İNSAN OLMAK

Bakırköy Belediyesinde Yüzkızartıcı iddialar

Tarih: 30.01.2016, 00:20 | GÜNCEL
Bakırköy Belediye Başkan”ı Bülent Kerimoğlu ve Başkan Yardımcısı Erkan Çelik”e şok suçlamalarda bulunuldu . Bakırköy ilçesinin saygın gazetelerinden “ Bakırköy gazetesi “ Ünlü bir Müteahhit”in açıklamalarını haber yaptı ve akılalmaz iddialarda bulunarak , Bakırköy Belediyesindeki Rüşvet çarkını da gözler önüne serdi .


 
İŞTE RÜŞVET TARİFESİ

Bakırköy Gazetesinin iddiasına göre , Başkan Bülent Kerimoğlu ve Teknik başkan yardımcısı Erkan Kılıç Vatandaşlardan ve veya müteahhitlerden rüşvet almadan iş yapmıyor ve hatta alınan rüşveti de bir tarifeye bağlamışlar . Bakırköy gazetesinin iddiasına göre Rüşvetin tarifesi şöyle ;  

1 -  İmar dosyaları için kot istikamet rölevesi 200.000 dolar .

2-  İnşaat ruhsatları alabilmek için  150.000 dolar

3 - Alınan kot istikamet sayesinde fazladan kazanılan kapalı alanlar için, kazanılan alanın (metrekaresi-çarpı) 1000 dolar .
Tarife böyle, bir de Bağış adı altında kesilen cezalar var , (  bağışlar yargı kararıyla sonradan alınabildiği )için ceza kesme yöntemiyle az bir bölümünün tahsil edildiği diğer paranın ise başkana ve başkan yardımcısının söylediği kişilere elden verildiği iddia ediliyor ve gazetenin iddiasına göre bu durum belediyeye yakın olan hemen herkes tarafından gayet iyi biliniyor

“ CHP GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ  RÜŞVET ÇARKINA GÖZ YUMUYOR “

Akıl almaz iddialar bunlarla da sınırlı değil . iddiaya göre  CHP Genel merkezi yöneticileri de işin içinde , Yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Veli Ağababa, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt”de Rüşvet çarkından ve akılalmaz Rant”dan haberdar ancak şu ana kadar bir işlem yapmadılar .

“ KILIÇDAROĞLU”NDAN BAŞKASINA HESAP VERMEM”

Vahim iddialara göre , Bülent Kerimoğlu ve Yardımcısı Erkan Kılıç , resmen rüşvet çarkı kurmuşlar Rüşvetin Tarifesini bile hazırlamışlar , ve CHP Genel merkezi bu iddiaları bilmesine rağmen hiçbir işlem yapmadı ,  Veli Ağbaba dahil olmak üzere bir çok kişi sessiz kaldı . .  

Yıllardan bu yana Bakırköy ilçesinde yayın yapan bölgenin en güçlü gazetesinin iddiasına göre  Başkan Bülent Kerimoğlu”nun  , “ Kim ne derse desin , Beni kimse bağlamaz ben direk Kemal Kılçdaroğlu”na hesap veririm” dediği de yazıldı …

İDDALARIN ARDI ARKASI ARAŞTIRILMALI

Bakırköy Merkez gazetesi olarak bu akılalmaz rüşvet iddialarını Bakırköylü vatandaşlara sorduk ve hemen herkesin ortak düşüncesi İddiaların bir an önce açıklığa kavuşturulması , vatandaşların bir çoğu “  İddialar doğruysa Bülent Kerimoğlu ,Başkan yardımcısı Erkan Kılıç ve Chp genel merkezi olarak ismi geçen milletvekillerinin hesap vermesi gerekir ve bunun adı resmen Hırsızlıktır”  derken , Bülent Kerimoğlu ve ekibinin dürüst olduğunu ve Bakırköy gazetesinde yazılanların doğru olmadığını söyleyenlerde var ve “ yazılıp çizilenler Karalama amaçlı iftiralardır , şantaj amaçlıdır  ya da çamur at izi kalsın diyerek başkanımıza iftira atılıyor” diyenlerde var ..
Bakırköy merkez gazetesi olarak iddiaların takipçisiyiz ve taraflardan yapılacak açıklamayı Bakırköy halkına sunmak için hazırız . .

  • Yaratıcı Zihinler dur durak bilmiyor
  • Yaratıcı Zihinler geleceğin Bilim Adamlarını yetiştiriyor
  • Kerimoğlu toplantı yapan işçilere Rest çekti
  • Mecliste helalleşti sıra ilçe halkında
  • Şevval Sal , Kerimoğlu düeti
  • Kulaklarımızın pası silindi
  • Leyla ile mecnun sahnelendi
  • Müjdat Gezen Sanat Merkezi Bakırköy'de açıldı ...
  • Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden Düşünen Şarkılar
< >